Podzimní strom – lepení pro nejmenší

Podzimní strom - lepení pro nejmenší

Jakoby to bylo včera, no dobře, možná vloni, kdy jsem narychlo kreslila a stříhala malé lístky z barevných papírů na podzimní strom. Ve skutečnosti jsou to už tři roky, ten čas s dětmi opravdu běží podivně. Každopádně je tato aktivita opravdu vhodná i po ty nejmenší, které čeká oblíbené lepení.


Milá vzpomínka na batolecí vztek

I dvouleté děti vnímají, že se střídají roční období. My si o nich vyprávěli celý třetí rok snad na každé procházce. Tento strom jsme vyráběli na nástěnku o ročních období, kterou jsme nakonec sice nedodělali, ale výsledek tohoto lepení mám schovaný dodnes.

Nezdá se to, ale u batolete patří i tato činnost mezi ty, které je mohou řádně naštvat. Lepidlo lepí prsty, lístky se od nich nechtějí odlepit a zůstat na čtvrtce, případně na lístcích naopak ulpí málo lepidla a na čtvrtce je nic neudrží. No prostě hrůza. 😉

Myslím, že letos už si malý vyrobí podobný strom zcela sám včetně stříhání (a možná i kreslení) těch lístků. A toho vzteku u toho určitě nebude tolik, jako před třemi lety.

Co potřebujete:

 • čtvrtku,
 • barevné papíry na listy,
 • lihovku a tenký černý fix nebo tužku..

Postup:

 1. Na čtvrtku nakreslete obrys stromu. Já jako předlohu zvolila rozvětvený dub.
 2. Na různě barevné papíry si nakreslete přiměřeně velké listy a vystřihněte je.
 3. Nechte děti, ať samy nalepí listy tam, kde podle nich na strom (či jinam na obrázku) patří.

Vhodný věk:

 • v této podobě batolecí období tak od 2 let.

Co si dítě procvičuje:

 • jemnou motoriku.

Se staršími dětmi už pojímáme roční období trochu jinak, podívejte se na článek Podzim všemi smysly. Inspiraci tam určitě najdete i pro batolata a malé předškoláky.

Tipy na podzimní výlety zase můžete najít na mém turistickém blogu.


A jak probíhá vítání podzimu u vás? 🙂

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

2 thoughts on “Podzimní strom – lepení pro nejmenší

 1. Tak já odháním z pozemku prasata, kuny, které se naučily chodit vyměšovat na kameny k jezírku.
  To je, když máš chalupu u lesa, zdědíš prasata, srnky, daňky a kuny, jo a sojka tuhle na mne řvala.
  Jedu v pondělí pro Sofinku do školky a na otázku, co budeme spolu dělat, mi řekla : Babi, půjdeme do kina, pak na zmrzlinu, na kolo a pak bych chtěla na lanovku a pak, že bychom se někdy spolu nudily ?
  …a ten váš strom, ten je kouzelný, až ke mně Soptíček přijede na víkend, budeme se inspirovat vaší tvorbou …za výsledek neručím.

  1. Typicky podzimní s Soptíček v tom má očividně také jasno 🙂
   Inspirujte se a pak se pochlub výsledkem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *