Dětské dřevěné nádobí Viga

Dětské dřevěné nádobí Viga

Neustále hledání kuchyňského náčiní mě před několika lety přivedlo na myšlenku pořídit malému také něco vlastního a vyhrálo to dětské dřevěné nádobí Viga. Mé požadavky byly celkem velké – pěkné dřevěné nádobí, které něco vydrží. Tím něčím nemám na mysli nic jiného, než hrubé batolecí zacházení. Od koupě uběhlo téměř 2,5 roku a nelituji – nádobí vypadá stále jako nové a stále slouží. 🙂


Tu fascinaci mísami, hrnci, vařečkami a dalším kuchyňským vybavením na konci kojeneckého a začátkem batolecího období si pamatuji velice živě. V nějaké podobě se objeví asi u každého dítěte. Trávila jsem v kuchyni mnoho času a malý se mnou. Co by také dělal jiného, že? 🙂 Míchal a „vařil“ s prázdným náčiním, které si roztahal po celém bytě. Já mu ale každou chvíli něco sebrala, protože jsem to potřebovala. Rozhodla jsem se mu proto pořídit něco, s čím by si mohl nerušeně hrát.

Dětské dřevěné nádobí Viga

Rozhlížela jsem se po něčem menším a zároveň jsem preferovala dřevo před plastem a sada výrobce Viga tomu celkem odpovídala.

Je to opravdu malá sada – jeden kastrůlek s pokličkou, jedna pánvička s volským okem, naběračka s vařečkou, slánka s pepřenkou, vše v kvalitním dřevěném provedení.  Nechybí ani chňapka. Prodejce v popisu uvádí, že jsou použity netoxické barvy a doporučený věk je i podle krabice od 3 let. Syn si s tím hraje od roka a půl, což je dle mého úsudku tak akorát, pokud si tou dobou už dítě nestrká do pusy všechno, co mu přijde pod ruku. Žádné malé části, které by menší dítě mohlo nedopatřením spolknout, tato sada neobsahuje.

Nové nádobí se stalo ihned součástí kuchařské výbavy. Mé kuchyňské náčiní však při hraní nesmí chybět. Co si ale budeme povídat, čekala jsem to. 🙂

Jídlo z filcu, aneb vaří holky i kluci

Od roka a půl mi malý v kuchyni pomáhá i doopravdy. Pomáhá mi dodnes a zároveň si na vaření stále i hraje. Já mám tak i nadále prostor pro šití jídla, které patří mezi nejoblíbenější hračky. Na fotkách vidíte velmi jednoduché těstoviny, na které brzy přidám návod.

A musím dodat ještě jednu věc, které jsem si při procházení nabídek dětského nádobí všimla. Valná většina obchodů nabízí vybavení dětské kuchyňky jako záležitost výhradně pro holčičky. Opravdu nejsem někdo, kdo boří genderové stereotypy (ba naopak, já jako ženská přece patřím k dětem a k plotně 😉 ), avšak odkdy je vaření výhradně holčičí činnost? Vždyť ti nejlepší šéfkuchaři jsou povětšinou chlapi.

Děti v batolecím věku napodobují své rodiče. Pokud doma máma vaří, velmi pravděpodobně si tuto činnosti bude chtít vyzkoušet i její dítě bez ohledu na to, zda je to kluk nebo holka. Teprve později u toho buď zůstane, nebo si najde jinou činnost, která ho zaujme víc. Je krásný příklad konceptu kontinua i v běžné moderní domácnosti.


Co vaše děti a vaření?

Líbí se vám tato sada nádobí?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

2 thoughts on “Dětské dřevěné nádobí Viga

    1. Díky 🙂 Filcové těstoviny jsou naprosto primitivní, ale vypadají celkem přesvědčivě. Brzy se tu o filcovém jídle objeví článek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *