Tabulka a čísla na suchý zip

Čísla na suchý zip

Zalaminovaná tabulka a zalaminovaná čísla, oboje na suchý zip, aby venkovní počítání neuletělo. Tohle jsem vymyslela pro děti poté, co jsme si poprvé vzali perlový materiál ven (zmínila jsem se o tom zde). Foukal sice jen slabý vánek, přesto čísla poletovala vzduchem a na podložce odmítala zůstat v klidu. S něčím takovým se přece nedá pracovat a my se venku učíme rádi. Bylo potřeba s tím něco udělat.

Vytáhla jsem proto laminovačku (či správě laminátor), nasázela všechna čísla do fólie, pak je rozstříhala a na každé nalepila ze spodní strany jednu část samolepícího suchého zipu. Respektive děti se přihlásily o to, že chtějí také lepit. Co by nemohly, je to jejich materiál k práci, jen ať na jeho výrobě spolupracují. 🙂

Poté jsem vyrobila tabulku odpovídající našim číslům, vytiskla ji, rovněž zalaminovala a do každého políčka vlepila druhou část suchého zipu. Jednoduché, ale účinné. Hned jsme to vyzkoušeli (článek chystám). A protože to funguje, přináším vám v tomto článku návod včetně číslic a tabulky ke stažení.


Co potřebujete:
 • laminátor + fólie,
 • nastříhaná čísla (vytištěná či napsaná),
 • tabulku (vytištěnou či narýsovanou),
 • samolepící suchý zip,
 • nůžky.
K tisku
Postup:
 1. Připravte si čísla a nasázejte je do fólie. Je dobré nechat nějaké místo okolo, aby se měla fólie kde spéct.
 2. Připravte si k zalaminování i tabulku a vše nechte projet laminátorem.
 3. Čísla rozstříhejte.
 4. Jednu část suchého zipu nalepte na políčka tabulky, druhou část na zadní stranu čísel.
K čemu je to dobré:
 • především k tomu, aby čísla při práci zůstala na místě;
 • hodí se to zejména při práci venku;
 • čísla jako taková a tabulku k nim používáme k zápisu sčítání a děti se touto cestou seznámily s perlovým materiálem (článek chystám).

Pracujete (učíte se) s dětmi venku?
Jak jste řešili, aby vám materiál nelétal všude okolo?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | dveruce.cz

2 thoughts on “Tabulka a čísla na suchý zip

 1. Dobrý den, co myslíte, má smysl řešit barvu číslic, myslím že by každá číslice měla barvu odpovídající perlovému materiálu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *