ZOO Hluboká

ZOO Hluboká

ZOO Hluboká jsme navštívili už v dubnu, ale je nám jasné, že většina lidí ocení tento tip na výlet spíše v v teplejších měsících (toto jaro bylo nějaké chladnější, co si budeme povídat). Jedná se o relativně malou, ale velmi hezkou ZOO v Hluboké nad Vltavou (ani ne 10 km severně od Českých Budějovic).

ZOO Hluboká – parkování, vstupné, otevírací doba atd.

Parkování: Zaparkovat lze na parkovišti přímo u ZOO (80 Kč / den) nebo zdarma o kus dál na cestě pryč z Hluboké (míst tam je ale jen pár, v létě nejspíš budou obsazená).
Otevírací doba: Otevřeno mají každý den od 8:30 a zavírá se podle aktuálního měsíce:
– v červnu, červenci a srpnu v 19:00,
– v dubnu, květnu a září v 18:00,
– v březnu a říjnu v 17:00,
– v lednu, únoru, listopadu a prosinci v 16:00.
Aktuální otevírací dobu si ale raději ověřte na jejich webu.
Vstupné: Dospělí zaplatí 150 Kč, pro dítě vyšší než 90 cm vyjde vstupné na 110 Kč a rodinná vstupenka (2+2) stojí 400 Kč. Ceny jsou aktuální k červenci 2022.
Vstupenky lze zakoupit i online.
K dispozici jsou i permanentky.
Občerstvení: V ZOO Hluboká naleznete několik stánků s rychlým občerstvením a v zadní části také restauraci s dětským hřištěm.
Web:zoohluboka.cz

Hlavní cíl – liška a korsak

Pro nás největší lákadlo představovaly samozřejmě lišky, a to jak ta naše rezavá, tak korsak. Liška obecná se ale za celý den neukázala ani jednou, přestože jsme kolem jejího výběhu prošli hned několikrát a strávili tam hodně času. Měli jsme ale štěstí u korsaka, který pospával na střeše svého příbytku.

Že ale vůbec neznáte korsaka? Není divu, málokdo zná jinou lišku než tu obecnou nebo polární. 🙂 Lišek ale existuje mnoho druhů, mrkněte na naše dříve zpracované téma lišky.

Sovy, ještěři, kočky a další

Nedá se ale říct, že by korsak byl jediným zvířetem, které nás zaujalo. Dost času jsme strávili u želv, plazů, „ještěrek“ různých velikostí (nejen v pavilonu Matamata) nebo taky u divokých a pouštních koček. V zoo samozřejmě najdete i nějaké ty opičáky nebo třeba hravé sviště a sysly. Nás dospělé samozřejmě zase potěšili vlci, kteří se ve svém proháněli sem a tam a vypadali, že se k ukazováním se nemají úplně problém. 🙂

Trošku nás mrzelo, že v době naší návštěvy chyběla velká část voliér pro sovy, ale i tak jsme jich pár zahlédli.

Velká expozice o mravencích

Velmi zajímavá je také expozice o mravencích v budově vzdělávacího centra. Mravencům je věnována celá místnost a mimo jiné druhy si můžete prohlédnout i největší mravence na světě – velemravence obrovské, kteří dosahují velikosti až 3 cm. Mravenci tu procházejí ve skleněných tubusech přímo nad vašimi hlavami a nutno říct, že je to fascinující pohled.

Tato expozice by se nám velmi hodila při zpracování tématu mravenci. Až se k němu v budoucnu vrátíme, určitě se sem vypravíme cíleně. A to mi připomíná další fajn věc na ZOO Hluboká – na svých stránkách nabízejí také připravené materiály k učení – pracovní listy, omalovánky a pro školy také tzv. zooboxy.

Lávkou přes vodu s výhledem na zámek

Kromě zvířat děti jistě docení několik naučných prvků, které se nachází různě po zoologické zahradě, dětské hřiště u restaurace a krámek se suvenýry. 🙂 Bavit je ale jistě bude i lávka přes cíp Munického potoka, který je zavede k plameňákům a dalšímu vodnímu ptactvu. Z lávky se nabízí i pěkný výhled na místní dominantu – zámek Hluboká.

Hledáte s dětmi kešky?

A na závěr tip pro kačery – přímo v ZOO se odehrává děj whereigo kešky Zoo bez ohrady (GC5CVF1), kdy vracíte uprchlá zvířata do jejich výběhů. Trasa víceméně kopíruje doporučený okruh a dětem rovněž zpestří návštěvu.

Co dál v Hluboké

Zámek Hluboká jako cíl k návštěvě asi nemusíme zmiňovat, zkusit ale můžete i zámek Ohrada v těsné blízkosti zoologické zahrady. Najdete v něm muzeum myslivosti a pohádkové podzemí. Tato místa jsme ale navštívit nestihli, takže referovat nemůžeme.

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | dveruce.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *