Knihy plné zvířat

Knihy plné zvířat - V našem lese, Na louce a u vody, Na tom našem dvoře

Knihy plné zvířat, těch lesních, vodních, lučních i hospodářských a domácích. Leporela se hodí k poznávání zvířat nejmenšími, tedy batolaty. Své se z nich naučí ale i starší děti a možná i dospělí (schválně se podívejte na vyobrazení vodních ptáků či ryb a pak je zkuste všechny pojmenovat bez nápovědy).

Od stejného autora existují 3:

 • V našem lese (Najdi a pojmenuj 38 zvířátek),
 • Na louce a u vody (Najdi a pojmenuj 66 zvířátek),
 • Na tom našem dvoře.

Leporela jsou klasického formátu o 12 stránkách. Každá stránka je plná krásných a skutečnosti věrných ilustrací zvířat. První dvě obsahují i popisky, u zvířat na dvoře to není potřeba. Už pár let si je rádi prohlížíme a stále se k nim vracíme.

Knihy vyšly v roce 2016, ale Na tom našem dvoře možná budete znát i ze svého dětství, protože první vydání připadá na rok 1994. A možná znáte i ty ostatní (bližší info jsem nedohledala a doma máme starší vydání jen této).  Leporela má na svědomí vydavatelství Akvarel, které má na svém kontě i několik knih s klasickými pohádkami, a ilustroval je Otakar Čemus.

S malým jsme k těmto knihám došli krátce po Kdo k sobě patří, v níž rovněž najdete krásné ilustrace a méně zvířat na stránku, což je pro malé děti jednodušší. Plnější obrázek pro ně představuje větší výzvu.

Hodnocení
Ilustrace 100%
Poměr ceny a kvality 100%
Celkové hodnocení 100%

Znáte tato leporela?

Jaké další knihy plné zvířat můžete doporučit?

Jak se vaše děti seznamovaly se zvířaty?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

2 thoughts on “Knihy plné zvířat

 1. To je moc pěkně výtvarně pojednané, mám ráda tyto knihy, Soptík by zde k úplnému naplnění ještě potřeboval traktor.
  Já jsem k vánocům zakoupila klasické Ladovské zpěvníky / pec nám spadla atd ./
  Děvčata mi již ukazovala svou tvorbu, kdy na každou stránku mají jiný hudební nástroj a ke každé písničce se jinak produkuje.
  Je dobře, že děti mají vztah ke knihám.
  Já pod tíhou svědomí a slibu zde u tebe , mám už za letošní rok dvě knihy za sebou, zlepšuji se díky tobě…

  1. V té s domácími zvířaty jeden traktor je 😉
   Říkadla a písničky s Ladovými ilustracemi máme také a ty mám rovněž ráda. Nicméně já zpívat neumím a nedokážu se poslouchat, jak je to falešné, takže můžu malému leda tak pouštět nějaký dětský sbor 🙂
   2 knihy za 14 dnů jsou super, jen tak dál 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *