Tečkovaný sněhulák

Tečkovaný sněhulák - tvoření pomocí tyčitek do ucha

Tečkovaný sněhulák – zimní obrázek tvořený kombinovanou technikou (malování štětcem a tyčinkami do ucha) zvládnou vytvořit malí školáci i větší předškoláci, zabaví je na část odpoledne a také trochu otestuje jejich trpělivost a pečlivost.


Letošní zima se u nás odehrává naprosto beze sněhu, takže nastal nejvyšší čas si ten zimní (ne)čas zpříjemnit nějakým zimním tvořením. A tak vznikl tečkovaný sněhulák. Využili jsme tak modré pozadí, které si dříve děti namalovaly, aby využily přebytečnou barvu z jiného tvoření. My prostě rádi využíváme všechno, co jde. 🙂

Co potřebujete:

  • čtvrtku (bílou, případně nějaký zimní odstín),
  • tužku,
  • tempery,
  • štětec,
  • tyčinky do uší.

Vhodný věk:

  • předškoláci a starší děti.

Co si dítě procvičuje:

  • jemnou motoriku.

Postup:

  1. Na čtvrtku nechte děti namalovat pozadí. Mohou použít odstíny, modré, šedé či jej pojmout úplně jinak, nechala bych to na nich.
  2. Až barva uschne, nakreslete obrys sněhuláka.
  3. Nechte děti, aby sněhuláka vytečkovaly. Čím menší tečky a mezery mezi nimi budou dělat, tím bude obrázek lépe vypadat. Menší děti pravděpodobně budou trošku zbrklejší a budou dělat mezery větší, ale ničemu to samozřejmě nevadí. 🙂


Další tipy k tvoření s dětmi najdete v této rubrice. Podívat se také můžete pod štítek zima.


Tvořili jste sněhuláka touto technikou?
A co jinou technikou? Pochlubte se v komentářích!
Máte u vás letos sníh?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *