Dřevěný kamion na převoz aut

Převoz aut | Dřevěný kamion

Dřevěný kamion na převoz aut značky Woody patří mezi ty hračky, které u nás slaví úspěch už několikátým rokem. Jedná se o tahač, návěs a čtyři různě barevná autíčka dvou různých tvarů. Návěs se dá rozložit tak, aby vytvořil rampu pro najetí autíček.


Zhruba před pár lety jsem narazila na šikovnou dřevěnou hračku – tahač s návěsem na přepravu aut od Primi Passi. V té době se však jednalo o již neprodávané zboží a ani na bazarech se zrovna žádný nevyskytoval. Synovi jsme tak k narozeninám darovali jinou hračku a na tuto jsem si vzpomněla až o několik měsíců později, když začal projevovat zájem o autíčka. Kamion od Primi Passi jsem nesehnala ani později, ale narazila jsem na obdobnou hračku od Woody.

Kamion na přepravu aut Woody

Kamion Woody se dnes dá sehnat ve dvou barevných provedeních tahače – zelený a červený. V obou případech disponuje 4 autíčky ve 4 základních barvách. Autíčka sedí na rozměr běžných dřevěných kolejí. Návěs se dá rozložit tak, aby vytvořil rampu pro nájezd aut, a dá se také od tahače odpojit. 

Tím by se měla cvičit jemná motorika, nicméně syn na to měl v batolecím období jiný názor a autíčka tam rval všemi možnými způsoby. 🙂 Při nakládání aut i při nasazování návěsu se dost navztekal, než se to naučil, což neznamená nic jiného, než že mu tato hračka v jistém období hodně dávala. 

Barevná autíčka se navíc dají použít k učení základních barev, takže dle mého je to ideální hračka od cca 18 měsíců, ale jistě ji docení i starší děti, které mají auta v oblibě.

Podobné hračky

Tahač s rozkládacím návěsem na převoz aut vyrábí více firem, např. Bigjigs Toys, Scratch Europe či Legler. Podobný jsem viděla i v prodejně Pepco, ale pouze se 3 autíčky. Dřevěný, ale jinak fungující kamion vyrábí i Janod. Žádný z nich však nemáme vyzkoušený a nemohu říci, zda jsou opravdu plnohodnotnou alternativou popsané hračky od Woody.

Vyzkoušeli jsme i pár plastových variant a výsledek? Žádná sláva. Ani zdaleka nejsou tak hezké, ale hlavně nejsou ani tak odolné. Všem plastovým už něco chybí, mají něco polámaného, nejdou (a nikdy nešly) rozkládat. Na druhou stranu se ale asi budou starším dětem líbit více pro svou větší podobnost s reálnými kamiony.


Znáte tuto nebo obdobnou hračku?

Líbí se vám dřevěné hračky?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

2 thoughts on “Dřevěný kamion na převoz aut

  1. Vypadá to skvěle a je to úžasně barevné, jako barevného člověka mě to osloví, nedivím se, že má malý radost.. i já bych si zajezdila. Celkem jsem vyvalená, když přijdu do hračkárny, je tu spousta nekvalitního, drahého kýče jen pro oko.
    Sehnat třeba pěkný, dětský míč bez nesmyslných obrázků je docela umění.

    1. Já se snažím vybírat s rozumem, raději kvalitní (nejlépe dřevěnou hračku) jednou za čas, než hromadu kravin každou chvíli.
      No to je, také jsem chtěla malému v létě koupit a jen jeden měl vzor klasického kopačáku, všechny ostatní nějaké kreslené hovadiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *