Cerhenice u Kolína – bludiště a dětské hřiště

bludiště Cerhenice

Na den dětí jsme se rozhodli vyrazit směr Cerhenice, kde mají krásné velké dřevěné bludiště a také velmi zajímavé dětské hřiště. Toto místo jsme navštívili už před lety omylem, když jsme mířili na blízkou Markomanskou naučnou stezku (chystám článek na svůj druhý blog). Tehdy jsem malého nesla ještě v šátku a byla jsem si jistá, že se sem jednou vrátíme, až bude větší.

Bludiště i přilehlý park Květoslavy Šátkové s dětským hřištěm najdete na okraji Cerhenic při cestě na Pečky, na mapě zde. Zaparkovat se dá u místní mateřské školy.

Bludiště na okraji Cerhenic u Kolína

Velké dřevěné bludiště měří na délku 30×30 metrů, má dva východy a cestou od jednoho k druhému se můžete setkat se čtyřmi sochami významných osobností našich dějin – Jana Ámose Komenského, Jana Husa, sv. Václava a sv. Jana Nepomuckého. Dříve se v labyrintu také nacházely dveře, které otevřela pouze správná odpověď na zadanou otázku. Ty tu však nebyly ani před 3,5 lety, ani letos.

Pro malé děti je to naprosto úžasné a musím říct, že jsem si průchod užila zase i já. Ačkoli se v bludišti najde množství slepých tras, malého to neodradilo a hledal cestu sám.

Dětské hřiště v parku Květoslavy Šátkové

Hned v těsné blízkosti bludiště se nachází netypické dětské hřiště s malou vyhlídkovou věží, slunečními hodinami, tunelem, dřevěnými špalky z různých druhů stromů, jezírkem, chajdou připomínající středověká vesnická stavení a jakýmsi zvířetem, které jsme pracovně nazývali „trojskou kozou“. 🙂


Časem zamíříme i do nějakého zrcadlového bludiště a také třeba do zámecké zahrady v Loučni. Jaká další bludiště/labyrinty nám doporučíte? 🙂
Navštívili jste Cerhenice a místní bludiště a dětské hřiště?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

2 thoughts on “Cerhenice u Kolína – bludiště a dětské hřiště

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *