Kutná Hora – zrcadlové bludiště

Zrcadlové bludiště (Kutná Hora)

Středočeské historické město Kutná Hora ve svém centru skrývá parádní zrcadlové bludiště. Na jedné ploše tu najdete jedno klasické pouze se zrcadly, jedno, kde se vás budou mást nejen zrcadlové, ale i skleněné stěny, a pak také jedno miniaturní, ideální i pro ty nejmenší děti. Nechybějí ani různá křivá zrcadla, kaleidoskop a nekonečný tunel.

Parkování a množství lidí

Do Kutné Hory jsme vyrazili najisto uprostřed týdne. Máme to do ní sotva 40 kilometrů, takže jsme to naplánovali jako malý odpolední výlet přes týden, kdy jsme doufali, že tam nepotkáme tolik lidí jako o víkendu. To se nám částečně povedlo. V okolí bludiště jsme sice nezaparkovali, větší množství lidí se však zdržovalo jen na přilehlém Palackého náměstí, v ulici Šultysova, kde se bludiště nachází, skoro ani noha, stejně tak cestou od auta (cca 850 m).

V nejbližším okolí najdete převážně jen placená místa (i na to jsme byli připraveni), nicméně i ta jsou odpoledne beznadějně plná. Nakonec jsme kroužení v krkolomných uličkách vzdali a zajeli o kus dál k supermarketu (vizte mapku). Tam se najde volných (a neplacených) míst více než dost. 🙂

A počet lidí v samotném bludišti? Perfektní! Na začátku tam s námi bloudilo asi 5 dalších lidí, ti však záhy odešli a my jsme měli celý areál asi půl hodiny jen sami pro sebe! Rozhodně se nenechejte odradit nedostatkem parkovacích míst a plným náměstím.

Cena, otevírací doba a další drobnosti

Bludiště bylo otevřeno v létě 2017. Vstupné aktuálně stojí 60 Kč na osobu a všechna bludiště si můžete užít, kolikrát chcete. O letních prázdninách mají otevřeno denně, v ostatní měsíce jen o víkendech.

Na místě dostanete slušivé jednorázové rukavice velikosti XXL (i děti) a jediné drobné mínus je to, že tu nemají WC.

Zrcadlové, křišťálové a mini bludiště

Bludiště se rozkládají na 300 m². Na to křišťálové se můžete podívat i přes výlohu z ulice. Tvoří ho 150 zrcadlových a skleněných ploch a v temnější části dál od oken je nasvíceno barevně. Musím říct, že z těch dvou velkých je to to zákeřnější. 🙂

Klasické zrcadlové bludiště (jako to na pražském Petříně) tady tvoří 80 zrcadlových ploch a panuje v něm příjemné přítmí. Pro mě mělo jedno drobné zklamání – cesta se dala velice rychle zapamatovat a podruhé už to není ono. 😉

Dětské mini zrcadlové bludiště tvoří 40 zrcadel, což byste možná ani neřekli. Průměrně vysoký dospělý může své ratolesti pozorovat shora. Pohodlně ho projdou děti do cca 110 cm, ty větší se musejí trošku skrčit. 🙂

Křivá zrcadla tu najdete na dvou místech – ihned u kasy a v malé místnosti za dětským bludištěm. V prostoru u vstupu se také nachází kaleidoskop a nekonečný tunel.

Co dál v Kutné Hoře a okolí?

V Kutné Hoře se ještě chystáme navštívit GASK, ale ten den jsme na to už neměli pro vedro náladu. Raději jsme vyrazili domů. Taky jsme se s dětmi shodli na tom, že na naše oblíbené bludiště v Cerhenicích, které jsme měli cestou, vyrazíme jindy za méně parného počasí.


Co vy a Kutná Hora a místní zrcadlové bludiště?

Co dalšího bychom neměli s dětmi příště v Kutné Hoře vynechat?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | dveruce.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *