Mapa kontinentů se zvířaty od MamaBe

Mapa světa se zvířaty od MamaBe

Mapa kontinentů se zvířaty, resp. mapa světa a její zvířecí obyvatelé – tahle novinka od MamaBe se letos na jaře úplně trefila do toho, co jsem sháněla. Už nějakou dobu jsem totiž pokukovala po velkolepce na zeď rovněž s mapou světa se zvířaty. Mapa, na níž se dají zvířata opakovaně přiřazovat a má i další využití při učení, ale nakonec zvítězila.


Osm skupin zvířat

Sada obsahuje velkou mapu světa s barevně rozlišenými kontinenty a 75 poctivých bukových kostek se zvířaty. Mapa existuje menší (A1) i větší (A0) a je vyrobena z materiálu, který můžete opakovaně rolovat i otírat mokrým hadrem (vyzkoušeno).

Zvířata jsou z jedné strany věrně vyobrazena a z druhé pojmenována na barevném podkladu odpovídajícím kontinentu, resp. prostředí, v němž žijí. Dělí se na Evropu, Asii, Afriku, Austrálii, Severní Ameriku, Jižní Ameriku a Antarktidu a vlastní souhrnnou kategorii mají i zvířata, která obývají moře a oceány. U všech najdete po deseti druzích zvířat vyjma Antarktidy, kde je jich pouze pět.

Pokud máte doma i nějaké figurky zvířat, dají se s tím samozřejmě dobře zkombinovat. 🙂

Základy zeměpisu pro ty menší a spousta zvířat i pro ty větší

Přesně něco takového jsme doma pro základy zeměpisu potřebovali. Hned po prvním seznámení s mapou už děti znaly několik kontinentů a několik nových druhů zvířat. Mapu si vytáhly vždycky, když měli chuť živočichy „rozhodit“ do světa a mě se ptali na ty, které neznali nebo nepoznali. Dnes už si to obě přečtou a učí se samy. 🙂

Mapu také zahrnuji do našich témat. Ukazovali jsme si na ní např. kde žijí různé druhy lišek nebo mravenců. Zároveň si totéž umístění ukazujeme na glóbusu, aby se rovnou propojila 2D mapa s 3D světem.

Mapa kontinentů se zvířaty má jen pár drobných nedostatků. Mnohá zvířata žijí na více než jednom kontinentu, což ale není zohledněno (každé je zařazeno striktně na jeden kontinent). U vodních živočichů není upřesněno, v jakém oceánu žijí, což podle mého trošku rozbíjí ten koncept třídění zvířat podle kontinentů. Nevnímám to ovšem jako zásadní problém. Všechny tyto informace dohledáte na internetu během pár minut a alespoň se sami něco dozvíte. 🙂

Brzy mám v plánu vytvořit obálky nebo krabičky s věcmi typickými pro jednotlivé kontinenty a využijeme k tomu právě tuto mapu. Stejně tak se chystám k rozřazení živočichů podle biomů. I ty si pak vyznačíme na této mapě světa. O všem, co budu považovat za zajímavé a přínosné i pro ostatní, samozřejmě přichystám i článek. 🙂


Jak jste děti seznamovali s jednotlivými kontinenty vy?

Jak by se jim líbila tato mapa světa a zvířata jednotlivých kontinentů?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

1 thought on “Mapa kontinentů se zvířaty od MamaBe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *