Provazové hřiště pro větší děti v Říčanech

Provazové hřiště pro větší děti v Říčanech

V Říčanech jsme nějakou dobu bydleli a toto provazové hřiště jsme míjeli každou chvíli. Je však určené zejména pro větší děti, nejvíce si jej užijí tak od čtyř až pěti let, takže jsme se tam nikdy nezastavili. To až po odstěhování, kdy se do Říčan stále rádi čas od času vracíme a na Lázeňskou louku, na níž se hřiště nachází, jezdíme cíleně.


Co bych za takové hřiště dala, když jsem byla malá… Ano, my sice měli ten kovový oblouk, na němž jsme se věšeli hlavou dolů za kolena, a kovovou zeměkouli, která se na některých hřištích dokonce otáčela dokola, ale toto! Dospělý musí utrácet za lanová centra, když si chce zalézt podobným způsobem. 🙂 Děti u nás doma budou v tomhle asi po mně, protože se sem vždycky hodně těší.

Jak se sem dostat

Toto hřiště se nachází přímo v centru Říčan v těsné blízkosti Lázeňské louky. Z Masarykova náměstí to sem dá pouhých 180 metrů chůze, z vlakového nádraží pak kilometr a čtvrt.

Na náměstí se dá zaparkovat na placeném parkovišti, v okolí možná ale seženete i neplacené, ovšem pozor – v Říčanech se brzy chystají parkovací zóny.

Jak to bude s parkováním poté, nedokážu říci. Ještě nedávno platilo toto město jako jedno z nejlepších pro život. V té době jsem to mohla potvrdit, po zavádění podobných nesmyslů proti vůli občanů si už tímto závěrem nejsem jistá.

Autobusem se na náměstí dostanete z Prahy (Opatov, Černý Most) i z mnoha okolních obcí (směr Jesenice, Struhařov, Strančice, Březí). Vlak přes Říčany jezdí z Prahy do Strančic, resp. Berouna (ve špičce co čtvrt, resp. co půl hodiny).

Dětské provazové hřiště (pro větší děti) v Říčanech

Co dál v Říčanech

 • Císařská louka a další hřiště (pro menší děti + dopravní)
  V těsné blízkosti se nachází Lázeňská louka se zajímavou lávkou a také druhé hřiště pro větší děti. O kousek dál na západ pak najdete dopravní hřiště a u Mlýnského rybníka pod hradem i pěkné hřiště pro malé děti (tak od 1,5 roku).
 • Zřícenina hradu Říčany
  Volně přístupná zřícenina hradu Říčany se nachází hned vedle Masarykova náměstí a je velmi dobře viditelná i z Lázeňské louky. Psala jsem o ní na svůj turistický blog, článek najdete zde.
 • Rybníky – Mlýnský, Marvánek, Rozpakov, Srnčí
  V Říčanech se nachází hned několik rybníků. Od hřiště to budete mít nejblíž k tomu Mlýnskému, za návštěvu ale stojí i oblíbený Marvánek nacházející se směrem na východ a také další rybníky okolo něj.
 • Ladova ves
  Na cyklostezce směrem do Světic (nedaleko Marvánku) nedávno vznikl ovocný sad a altánek s ohništěm.

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *