Objevuj s úsměvem: AUTA

Objevuj s úsměvem - AUTA

Objevuj s úsměvem: AUTA – kniha, kterou jsme v knihkupectví nemohli nechat, ačkoli jsme tam pro ni vůbec nešli. Když syn tuto knihu zahlédl na regálu, nechtěl už bez ní obejít. Během nákupu jsme se k ní několikrát vrátili a přesto, že jsem ji tam původně chtěla nechat, jsme ji nakonec koupili. Nelitujeme, líbí se nám všem už skoro rok. 🙂

Co mě na této knize zaujalo hned, byly samozřejmě ilustrace. Až doma jsem zjistila, že rýmovačky na každé straně jsou trochu kostrbaté (za což může nejspíš překlad z originálu). Kniha však nabízí několik krátkých aktivit během prohlížení, k nimž říkanky nejsou potřeba. Další úkoly jsme si vymysleli sami.

Kniha je pojata podobně jako svět v animovaném filmu Auta. Auta tu dělají všechno – čtou si, povídají si, fotí, odtahují jiná auta, pomáhají a třeba také hrají karty. 😉 Stránky jsou plné zajímavých detailů, které docení zejména ty děti, které se ve složitějším obrázku dokáží orientovat. Čerstvým batolatům spíše nedoporučuji, ale dětem okolo 2-3 let, které se alespoň trochu zajímají o auta, doporučuji všemi deseti. Kniha má navíc tvrdé stránky, což je pro malé neohrabané prsty ideální.

Aktivity z knihy:
 • najít auto s přívěsem,
 • spočítat traktory,
 • najít rozdíly v průřezu autem,
 • najít věci, které na obrázek nepatří,
 • spárovat výřezy s velkým obrázkem,
 • projet bludištěm z mimoúrovňových křižovatek.
Co může dítě dále s knihou dělat:
 • hledat různé barvy a druhy vozidel (osobní auto, , tramvaj, cisterna, veterán a další),
 • učit se rozdíly malý/velký, nový/starý, rozbitý/opravený apod.,
 • poznávat různé stroje při práci (traktor, kombajn, pluh, rolbu,…),
 • hledat detaily v obrázku (zvířata, konkrétní druh nářadí,…),
 • s pomocí vyprávění rodičů pochopit základní věci okolo aut (na co jezdí, po čem jezdí),
 • poznávat různé druhy nástrojů a nářadí,
 • seznámit se s pár základními dopravními značkami
 • a mnoho dalšího.
Hodnocení
Text, obsah 75%
Ilustrace 90%
Doprovodné aktivity 95%
Poměr ceny a kvality 100%
Celkové hodnocení 90%

Společně knihu prohlížíme hlavně večer před spaním a malého se ptáme na kdeco.  Poslední dobou už však sám vypráví od první do poslední strany. 😉 Zabavit se dokáže u knihy i sám, a to přesto, že ji za ten rok dokonale zná. Velmi dobře toto společné čtení a ukazování také prospělo rozvoji řeči. 


Název: Objevuj s úsměvem: AUTA
Autoři: Nowicki Artur, Brykczynski Marcin
Rozsah: 30 stran
Nakladatelství: Pikola


Znáte tuto knihu?

Jaké knihy patří či patřily k těm nejoblíbenějším u vás?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

4 thoughts on “Objevuj s úsměvem: AUTA

 1. Mnoho rodičů si oprávněně stěžuje, že jejich děti ke knihám neinklinují.
  Ale chybu bych možná hledala nejen u doby technického rozmachu, ale u nich.
  Když se dítě neznásilňuje ke knize jako k povinnosti, táhne ho to k nim přirozeně.
  Přeji vám mnoho krásných večerů s knihou.

  1. Též si to myslím, ač mám občas mírné pochybnosti (malý mě několikaměsíční období, kdy se ke knihám moc neměl). Ty večery s knihami si ale užíváme skoro pokaždé (výjimkou jsou pouze dny, kdy odchodu do postele předchází kvalitní vzteklý výstup ;)).

 2. U nás jsou knihy velmi oblíbené, je fakt že se k nim malého snažím vést do mala…a teď jsem záměrně šla najit tento článek, protože si na tuto knihu pamatuji a malý má rád auta, tak mu ji chci koupit na Vánoce

  1. To je dobře, děti by měly mít přístup ke knihám co nejdříve to jde. 🙂 Knihu asi seženeš bez problémů, teď jsem ji viděla i v našem malinkém knihkupectví, on-line je dostupná také asi všude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *