Základní tvary – řazení podle velikosti

Tvary podle velikosti

Někdy před druhými narozeninami nastalo u malého období, kdy hodně řešil tvary a všechno také řadil podle velikosti. S touto aktivitou jsem na něj ale přišla už pozdě. Přiložení jednotlivých různě velkých tvarů na šablonu pro něj okolo druhých narozenin nepředstavovalo žádnou výzvu a zaujalo ho to jen na chvíli. Pro jiné děti by to ale mohla být zajímavá aktivita, zejména pokud se zajímají o tvary a/nebo vše řadí podle velikosti.


Co potřebujete:
  • obyčejný a případně i barevný papír,
  • vytištěné nebo nakreslené tvary různých velikostí.
K tisku:
Příprava:
  1. Připravte si dvě sady tvarů. Jednu vytiskněte/nakreslete na obyčejný kancelářský bílý papír, pro druhou můžete zvolit třeba barevný.
  2. Jednu sadu (např. tu barevnou) rozstříhejte na jednotlivé dílky.
  3. Tvary můžete zalaminovat, aby déle vydržely. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že se to vyplatí, tvary drží přes dva a půl roku a k tomu přežily jedno stěhování ;). 
Postup:
  1. Ukažte dítěti, že velikost tvarů je různě velká a že každý kousek má svůj protikus na šabloně.
  2. Tvary před ním vyskládejte a seznamte ho s pojmy jako největší, nejmenší, větší, menší a samozřejmě i s názvy tvarů.
  3. Další možností je skládání na sebe do „věže“ jako u kelímků.
  4. Zkušenější děti mohou tvary řadit bez šablony.

Seřazovaly i vaše děti tvary podle velikosti?

Líbila se jim taková nebo podobná aktivita?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

1 thought on “Základní tvary – řazení podle velikosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *