Kam na hřiště v Praze | Vyšehrad – Ze starých pověstí českých

Kam na hřiště v Praze | Vyšehrad - Ze starých pověstí českých

Dneska se vydáme na výlet naše oblíbené dřevěné hřiště v Praze, a to na Vyšehrad na hřiště Ze starých pověstí českých.

Osobně jsme na toto hřiště poprvé natrefili s mužem někdy před 12 lety, kdy ještě synek nebyl na světě, ale už tehdy jsem věděla, že sem někdy své děti zavedu. Mezitím jsme se sice z Prahy odstěhovali, ale čas od času do ní stejně máme cestu. Na Vyšehrad se třeba vydáváme v rámci našich pochůzek na Budějovické.

Vzhledem k tomu, jak dlouho už toto hřiště existuje, nezáří úplnou novotou. Dřevěné sochy a některé prvky jsou oprýskané, nic to ale nemění na tom, že se jedná o hřiště velmi originální a zajímavé.

Hradiště, Přemysl, Bivoj a ti druzí

Hřiště má podobu raně středověkého hradiště, jemuž nechybí palisáda ani strážní brána. Uvnitř pak najdete mnoho běžných herních prvků – pružinové houpačky, klouzačku, lezeckou síť, netypickou lezeckou stěnu na plotě, vnitřní hradbu. Žádný z prvků není přehnaně vysoký, takže si tu bezpečně pohrají i menší děti. Okolo prostoru hřiště pak stojí sochy postav ze starých pověstí českých – Bivoj, Přemysl, Kazi, Teta, Libuše, Praotec Čech.

V místě hřiště roste mnoho stromů, takže i za slunného horkého dne nehrozí přehřátí nebo popáleniny od sluníčka.

Kudy na Vyšehrad a na hřiště Ze starých pověstí českých

Metrem C na Vyšehrad

Nejjednodušeji se sem dostanete od stanice metra C Vyšehrad. Projdete okolo Kongresového centra, dáte se Táborskou bránou a u rotundy zahnete doleva. Hřiště stojí hned vedle děkanství. Trasa měří necelý kilometr.

Tramvají na Ostrčilovo náměstí

Z Ostrčilova náměstí, kam nyní jezdí linky 1, 3, 4, 14, 17, 18, 24 a 25, vyběhnete nahoru do kopce až téměř k Táborské bráně a pak opět u rotundy doleva. I tato trasa měří necelý kilometr.

Tramvají na Výtoň

Další možností je cesta z Výtoně, kam nyní jezdí tramvaje č. 2, 3, 4, 7, 9, 12, 17 a 20. Na Vyšehrad se pak můžete vydat hned několika cestami, třeba parkem Pod Hradbami a dále kolem baziliky nebo směrem k Cihelné bráně a dále Karlachovými sady. Všechny cesta měří okolo jednoho kilometru.


Minule jsme vám ukázali několik hřišť v jedné části Českých Budějovic, příště zůstaneme v Praze a vezmeme vás na naše oblíbené hřiště v Horních Počernicích. 🙂

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *