Hubelino – kuličková dráha na Lego Duplo

Lego Duplo - Kuličková dráha Hubelino

Hubelino je kuličková dráha, která sedí na Lego Duplo a my si s ní hrajeme už dobré 3 roky. Stále nás baví (ano, opravdu všechny, není to mateřský plurál :)). Pamatuji si, jaké dilema jsem měla před koupí této stavebnice a dnes ji mohu s opravdu čistým svědomím doporučit. Tato investice se řadí mezi ty nejzdařilejší.


Kuličková dráha Hubelino, která sedí na Lego Duplo

Malému bylo okolo 18 měsíců, když jsem si usmyslela, že nějakou kuličkovou dráhu musíme mít doma také. Jako milovníka dřevěných hraček mě samozřejmě velice lákala nějaká dřevěná kuličková dráha. Při procházení nabídek mi však začala cenově vyhovovat jedna plastová, která sedí na Lego Duplo, značky Hubelino. Ta nakonec, po opravdu důkladném zvážení všech pro a proti, zvítězila. 

Doma jsme v té době už měli slušnou zásobu kostek Dupla. Zakoupení samotných kostek dráhy (= bez kostek na stavění) vycházelo jednoduše výhodněji než podobně velká stavebnice ze dřeva. A já většinou razím teorii, že když už nějakou hračku, tak pořádnou. 🙂

Pro batolata i předškoláky. A vlastně i pro malé školáky. A pro dospělé taky

Věděla jsem, že tento typ hračky nám doma nesmí chybět, protože baví děti i dospělé, přesto jsem chvíli váhala, zda to byly dobře investované peníze. Malý na to byl v době zakoupení ještě moc malý a na rozdíl od Lego Duplo zvířátek ho dráha vůbec nezajímala. Když jsem ji postavila, nejraději ji boural a zkoumal ty divné nové kostky. Kutálející se kulička ho nechávala chladným. Stačilo ale měsíc a půl vyčkat.

Pokud rádi sledujete děti, jak se vyvíjejí a zdokonalují, na kuličkové dráze tak můžete činit opravdu dlouho. Ve 20 měsících mi syn sotva podával kostky a sledoval kuličky, jak se kutálejí dolů. Rád tedy kuličky i sám ládoval na začátek dráhy. Po nějaké době začal zjišťovat, jak se staví koridor a následně přicházel i na to, jak stavět dráhu do výšky. Ve čtyřech letech patří Hubelino stále k těm hračkám, ke kterým se rád vrací. Vlastně to je asi jediná hračka, kterou jsem spolu s legem nikdy neuklidila do skříně.

Jediný drobný nedostatek – je potřeba spousta lego kostek na stavění

Stavění není pro dospěláka složité, ale je jasné, že pro děti to bude výzva. Kostky pod samotnou dráhu je třeba volit tak, aby na sebe díly dráhy plynule navazovaly a případné nerovnosti nebrzdily kuličky. Čím výše se dostanete, tím je to se stabilitou složitější. A tím více se toho dítě naučí. Spotřeba kostek na stavění je opravdu velká, což nám naštěstí nevadí, ale pokud doma nemáte dost Dupla, doporučuji rovnou nějakou sadu i se stavebními kostkami.

Menší děti se tím dají zabavit na poměrně dlouhou dobu, mohou si také trénovat barvy a tvary, když po nich budete při stavění chtít podávat kostky v určitém pořadí. Starší děti budou trénovat logické myšlení při stavění samotné dráhy, korunované úspěchem či neúspěchem kuličky, která se buď dostane, nebo nedostane do cíle.

Na obrázcích výše je postavená kuličková dráha ze dvou 30dílných sad Hubelino bez (stavebních) kostek a jednoho menšího rozšíření. Těch existuje hned několik, projděte si nabídku na Heurece.


Co vy a kuličková dráha?

Líbí se vám ta od značky Hubelino?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

5 thoughts on “Hubelino – kuličková dráha na Lego Duplo

 1. Veru, nebudu ti psát, co já a kuličková dráha…i když máme doma velice podobnou pro kočky a musím říct, že ty to žerou.
  Soptíček má nyní taneční období, stále tančí, dlouhé hodiny se svým Šenkou / to je králík /, tančí všude , za všech situací a nejraději má živou hudbu !

  1. Pro kočky? Tyjo 😀
   Jé, to malý zase tancování vůbec nevede, protože my bychom ho mohli učit tak maximálně máchat hlavou do rytmu nějakého metalu, tancovat bychom mohli na lidovky, ale nic jiného než mazurku nedávám 😉

 2. Super stavebnice mezi kuličko dráhami kompatibilní s LEGO Duplo.

  My pro začátek vyzkoušeli nejprodávanější sadu BASIC 123, která obsahuje rozličné dráhy, klasické kostky, 2 podložky a 4 kuličky a rozšířili jsme si ji o sadu HUBELINO 22 s trychtýři. I když pořizovací cena kuličkových drah je vyšší, věřím, že nákupu nikdo litovat nebude. Kvalita provedení je tak vysoká, že si s kuličkodráhou budou hrát ještě moje (pra)vnoučata.

  http://mp3namiru.cz/hubelino-/1463-kulickova-draha-hubelino-set-basic-123ks-4250331420480.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *