Zimní strom pomocí vaty

Zimní strom pomocí vaty

Zimní strom vyrobený pomocí vaty představuje jednoduchou aktivitu pro batolata. S trochou pomoci to zvládnou i dvouleté a menší děti. Pokud ale máte doma předškoláka, klidně to s ním zkuste také. Máme vyzkoušeno, že to může bavit dvouleté i pětileté děti. 🙂


Seznámení batolete se zimou

Batole už velmi dobře vnímá, co to je zima. Zima je, když nasněží, když zamrznou kaluže a kloužou, když zebou ručičky a jsou potřeba rukavice. U nás ale sněží málo, což je velká škoda. My jsme totiž zimní tvorové, nám je za mrazivého počasí dobře a parných létech se netěšíme na nic jiného. 

Zima, sníh a mrázMrazivo

Co potřebujete:

 • čtvrtku A4,
 • vatu,
 • lepidlo,
 • lihovku.

Vhodný věk:

 • menší batolata s pomocí,
 • větší batolata a předškoláci to zvládnou sami.

Co si dítě procvičuje:

 • jemnou motoriku,
 • představivost.

Postup:

 1. Na čtvrtku nakreslete obrys strom (případně si ho stáhněte a vytiskněte).
 2. Ukažte dítěti, jak si má utrhnout kousek vaty a vytvořit z něj kuličku.
 3. Nechte dítě, ať kuličku po kuličce lepí „sníh“ na připravený strom.

Nějaké kuličky jsem z dlouhé chvíle připravila já a malý je jen nalepil. Bylo potřeba malému občas připomenout, že by měly být co nejmenší (podezřele se totiž zvětšovaly). 🙂


Vyráběli jste zimní strom s batolaty pomocí vaty?
A jaký vztah máte k zimě:

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

2 thoughts on “Zimní strom pomocí vaty

 1. U nás probíhá zima ve znamení sněhuláků. Minulý týden jsem přistoupila ke změně, která jak jinak, byla vítána. Na lepidlo jsme sypaly se Sofinkou dětskou krupičku a povedl se nám nejkrásnější sněhulák , jak jen to jde.
  Ale pak mi do očí vehnalo spoustu slz její bezprostřední rozhodnutí, moje švagrová bojuje s, no bojuje a rýma to není. Malá samozřejmě vůbec nic neví, netuší a nechápe.
  O to víc mne vyrazilo dech, když přišla při mém odjezdu, držela v ruce výkres a pravila, ať ho vezmu pro Zuzku, že jí potěší. O tom asi ta rodina je.
  Ale mělo to veselejší dozvuk, sněhulák udělal radost nejen mé švagrové, ale i jejich kočičákovi, který za noc tu krupici z výkresu vylízal 🙂
  Děkuji za inspiraci, zakoupím vatu a v pátek se do toho pustíme.

  1. Na sněhuláky se také chystáme. Zkusíme z vaty, ale také z té krupice, to je fajn nápad a díky za něj! 🙂
   Švagrové hodně sil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *