Kam s dětmi na výlet | Besedické skály v Českém ráji

Kam s dětmi do skal - Besedické skály Follow my blog with Bloglovin

Kam s dětmi na výlet do skal a skalních měst? V několika následujících článcích vám představím několik tipů na místa, která jsme v posledních letech navštívili a která se nám opravdu líbila.

Začal podzim a já mám toto roční období spjaté s výletováním. Po úmorném letním vedru (u mě hranice špatně snášených teplot začíná na 25 °C) se vždy těším na příjemné podzimní dny, které konečně umožňují delší výlety. Dlouhodobě si vedu svůj turistický zápisník v podobě blogu, kde najdete množství dalších fotografií z námi zvolené trasy. V článcích zde zase přidám tipy na další možné trasy a případně informace, které by mohly zajímat zejména rodiče malých dětí.


Besedické skály – skalní bludiště Chléviště a Kalich

Kde:Liberecký kraj
Oblast: Český ráj
Náročnost: i pro nejmenší
Pro kočárek:spíše ne
Délka trasy:3 až 5,5 km
Mapa:zde
Náš výletzde
Parkování
  • v Besedicích: placené, malá kapacita, většinou plné;
  • u NPP Suché skály: zdarma, kapacita slušná, většinou prázdné
Trasa z Besedic (3 km)
  • po červené a dále po modré na Kalich;
  • po žluté na Chléviště;
  • po červené zpět do Besedic.
Trasa od NPP Suché skály (5 km)
  • po NS a dále po červené (prudký úsek, pozor za mokra);
  • po žluté na Chléviště;
  • dále po žluté na Kalich;po modré až k červené a po ní a následně po NS zpět na parkoviště.

My jsme zvolili parkování u Suchých skal a delší trasu, kterou jsme si ještě prodloužili o vrch Sokol. Úsek po červené od NS ke žluté vede do prudkého kopce a za mokra může být hůře schůdný, jinak je to ale krásná trasa, kterou si užijí děti i dospělí. Malý to s námi v pohodě zvládl jako 2,5letý.

Obě malá skalní města, tedy Kalich i Chléviště, jsou krásná a děti si tu užijí při prolézání průchodů a oblézání skal i vylézání a slézání skalních stupňů a schodů. Ač jsou trasy krátké, vyhraďte si na Besedické skály klidně celé odpoledne, nebo lépe celý den, s dětmi tu čas utíká velmi rychle. A pokud si tu chcete užít krásný barevný podzim, doporučuji návštěvu přibližně v polovině října.


Kam jste vyrazili na výlet s dětmi vy?
Máte rádi podzim?

Follow my blog with Bloglovin

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *