Podívej se do vesmíru

Podívej se do vesmíru (Svojtka)

Kniha Podívej se do vesmíru od oblíbeného nakladatelství Svojtka & Co potěší zejména menší vesmírné nadšence. Obsahuje množství odklápěcích okének, pod nimiž se skrývají další a další informace.


Úvod do vesmíru pro menší děti

Kniha o formátu 23 x 26 cm obsahuje 14 tvrdých (odolných) stran plných informací, z nichž se mnohé nacházejí právě pod okénky. Vedle obsahu seznamuje srozumitelně i ty nejmenší s tím, co to vesmír je, komu se říká astronaut, co to jsou meteoroidy a jak vypadá z výšky Země. Další dvojstrana je věnována Měsíci – jeho velikosti, přilehlé i odvrácené straně, přitažlivosti a chybět samozřejmě nemůže ani přistání člověka na jeho povrchu a průzkumu Měsíce nejen vesmírnými vozítky. Následuje vesmírná stanice, způsobe jejího vynesení na oběžnou dráhu a také astronauti, kteří ji obývají a případně i opravují ve volném prostoru.

Chybět nesmí ani Slunce a další hvězdy (jejich vznikl i zánik), naznačení vzdálenosti, velikosti i toho, jak se na Zemi střídá den a noc. Pod hvězdami se nachází čtyřstránka věnovaná planetám Sluneční soustavy. Děti se tu dozví něco o jejich vzhledu i velikosti, o prstencích i dalších měsících a samozřejmě také o jejich vzniku.

Hodnocení
Obsah 100%
Ilustrace 100%
Poměr ceny a kvality 100%
Celkové hodnocení 100%

Dále se malí astronauti podívají prostřednictvím této knihy ještě dále, až ke vzdáleným galaxiím. Dozvědí se, co to galaxie vlastně je, kolik se jich v tom nekonečném vesmíru nachází, jaké mají tvary. Nechybí tu ani informace o naší Mléčné dráze a jednotce světelný rok. Předposlední dvojstránka je věnovaná pozorování vesmírných těles dnes i v historii, a to jak pomocí dalekohledů, tak pomocí sond.

Na závěr se děti dozvědí odpovědi na otázky, které vám možná v průběhu čtení položí. Co je to padající hvězda? Jak vznikl měsíc? A co vesmír? Existuje život i na jiných planetách? A další… Znáte odpověď i bez nápovědy? 🙂

Kniha vyšla v roce 2013, ale stále je v prodeji. Najdete ji jak u Svojtky, tak na Heuréce.

O modelech planet, které vidíte na jedné z fotek výše, chystám samostatný článek. Pokud vaše děti zajímá vesmír, podívejte se na další tipy od nás pod stejnojmenný štítek – vesmír.


Znáte knihu Podívej se do vesmíru?
Jakou jinou knihu o vesmíru byste doporučili pro předškolní děti?


Další články a materiály na téma vesmír na tomto blogu:


Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *