Planety – naučné a třísložkové karty k tisku

Vesmír - planety (naučné a třísložkové karty)

Vesmír, konkrétně planety Sluneční soustavy jako naučné a třísložkové karty k tisku pro menší i větší děti (předškoláky, mladší školáky).


Přiřazování obrázků planet k informacím o nich

Když jsme se pustili na přelomu léta a podzimu do tématu vesmír, připravila jsem dětem naučné informační karty k jednotlivým planetám. Tou dobou už uměl syn číst, takže než jsme je slepili a zalaminoavali, nechala jsem je, ať je k sobě správně přiřadí. Klasické třísložkové karty už nebyly nutné, protože názvy planet a jejich vzhled už dávno oba znali, nicméně je k materiálu k tisku najdete také. Hodit se může i model Sluneční soustavy z polystyrenových koulí, který si společně s dětmi můžete vyrobit.

Barevné planety na černém pozadí i bez barevné tiskárny

Chtěla jsem mít jednotlivé planety na černém pozadí. Připravila jsem si proto obrysy planet, vybarvila je, vystřihla a nalepila na černou čtvrtku. Výsledek se dětem zamlouval, takže to asi není nejhorší. 🙂 V materiálech k tisku níže najdete jak barevnou verzi, tak pouze obrys.

Vhodný věk:

  • předškoláci,
  • školáci (první stupeň).

Materiál k tisku:

Planety Sluneční soustavy – třísložkové a informační karty v barevné verzi i ve verzi k vybarvení. Všechny verze najdete ve formátu PDF, třísložkové karty jsou připraveny na jednu stránku A4, naučné karty pak na dvě strany A4.


Další články a materiály na téma vesmír na tomto blogu:


Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *