Jablečné muffiny s medem a skořicovou drobenkou

Možná vám to tak nepřipadalo, ale ještě včera panoval podzim a k tomuto ročnímu období podle mě patří jednoznačně jablečné dobroty jako jsou třeba muffiny s medem a skořicovou drobenkou.


Výrazně méně cukru

Další aktivita z adventního kalendáře? Ano! Ačkoli teď všichni pečete nejspíš jen cukroví, muffiny se hodí jako snídaně i svačina po celý rok.

Velkou studnicí receptů a nápadů na muffiny je pro mě samozřejmě muffinárium. Inspirovala jsem se tam i tentokrát, ač moje verze obsahuje podstatně méně cukru (část je nahrazena medem) a pouze špaldovou hladkou mouku. Pokud ale muffiny běžně nepečete a hledáte ten první (odrazový) recept, ten jejích základní určitě doporučuju.

U mě je naprosto běžné, že do receptů dávám sotva polovinu doporučené dávky cukru. Často jej zcela nahradím medem, ale množství se opět blíží maximálně polovině údaje z receptu. U posypky se ale nahrazuje cukr těžko, takže tu dělám úplně obyčejnou, v tomto případě ochucenou skořicí.

Jablečné muffiny s medem a skořicovou drobenkou

Na 12 kousků potřebujete:

250 ghladké mouky,
50 gmedu (případně cukru),
1 až 2 lžičkyprášku do pečiva (nejlépe bezfosfátového),
2 ksvajec,
85 gmásla,
špetkusoli,
200 mlmléka,
3 -4jablka

A na drobenku:

100 gmouky (polohrubé nebo hrubé),
50 gmásla,
50 gcukru,
2 lžičkyskořice.

A dále:

máslo a mouku na vymazání a vysypání formy nebo košíčky na muffiny,
formu na muffiny.

Postup:

  1. Smíchejte sypké a tekuté ingredience zvlášť a následně je smíchejte dohromady.
  2. Vznikne vám hustší, ale stále tekuté těsto, do kterého přidejte nahrubo nastrouhaná jablka.
  3. Těstem naplňte předem vymazaný a vysypaný plech na muffiny, nebo použijte košíčky (já s nimi ovšem nemám dobré zkušenosti). Plním tak, jak mi těsto vyjde, obvykle se doporučuje dát do 2/3, ale může být i více (muffinům vznikne pořádná čepice).
  4. Udělejte drobenku a nasypte trochu na každý muffin.
  5. Pečte na 180 °C přibližně 20 – 25 minut.

Znáte tuto kombinaci, tedy jablečné muffiny s medem a skořicovou drobenkou?
Lákají vás? Chutnají vám?

Novinky e-mailem?

Líbí se vám nápady pro děti na tomto webu? Chcete dostávat zprávu pokaždé, když vyjde nový článek? Stačí zadat vaši e-mailovou adresu.

Spam opravdu neposílám. Dostávat budete pouze upozornění na nové články. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli odhlásit.

Author: Verča | (d)veruce

Máme doma šikovného kluka školního věku, který mě hned v prvních měsících přiměl vydat se na dráhu kontaktního rodiče. Díky němu jsem se začala zajímat o nošení, bezplenkovku, BLW (příkrmy do ruky), BF obuv a v neposlední řadě o alternativní vzdělávání. Nejvíc souzním s metodami Marie Montessori, v jejíž pedagogice hledám inspiraci nejčastěji. Více se o mně dozvíte v menu Info > Kdo jsem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *